Baltijas jūras kauss: kadetes atgriežas ar galveno balvu, kadetiem un juniorēm otrā vieta

14.09.2022

Baltijas jūras kausa izcīņas turnīra pēdējā dienā Latvijas kadetes nodrošināja 1. vietu U16 komandu turnīrā, bet puišu U16 izlase un meiteņu U18 izlase izcīnīja otro vietu.

U16 meitenes. Latvijas un Igaunijas kadetes cīnījās par pirmo vietu (neveiksmes gadījumā latvietes būtu otrās, igaunietes – trešās). Jau no pirmās minūtes izpaudās liels Latvijas komandas pārsvars, kas turpināja augt līdz pašām mača beigām – 102:54 (29:12, 50:33, 76:39).

Latvietēm pārsvars visos spēles elementos. Atlēkušās bumbas 69-43, punkti ātrajos uzbrukumos 18-2.

Luīze Bērziņa guva 21 punktu, Evelīna Oto guva 20 punktus un izcīnīja 17 bumbas, Madara Šmite 17 ((7 piespēles), Annija Brence 13,

Citās spēlēs: Latvija – Somija 73:53, Igaunija – Somija (2) 63:76, Latvija – Somija (2) 116:42, Igaunija – Somija 61:44, Somija – Somija (2) 82:57.

U16 puiši. Pirmo vietu jau bija nodrošinājusi Somijas kadetu izlase, kas pēdējā dienā izcīnīja trešo uzvaru, pieveicot arī ārpus konkursa startējošos “Audentese SG” juniorus (66:55).

Cīņā par otro vietu Latvijas komanda otrajā un trešajā ceturtdaļā nospēlēja agresīvāk un precīzāk par Igaunijas kadetiem. Uzvara ar 73:60 (15:17, 41:30, 62:44). Latvieši pārliecinoši uzvarēja cīņā pie groziem (47-32) un guva divreiz vairāk punktu no soda laukuma (40-20). Kristers Skrinda guva 23 punktus, Rūdis Donis 15 (14 atl.), Everts Eglītis 10.

Latvija – Somija 62:73, Igaunija – Somija 57:78.

U18 meitenes. Pirmo vietu izcīnīja Somijas juniores, kuras uzvarēja visās trijās spēlēs.

Cīņā par otro vietu Latvijas komanda pret igaunietēm gandrīz visu pirmo puslaiku bija iedzinējās. Izšķirošais lūzums tika panākts trešās ceturtdaļas sākumā, kad izdevās 11:0 izrāviens. Gala iznākumā uzvara ar 76:69 (19:21, 41:41, 64:48).

Latvijas komandai pārsvars cīņā pie groziem (38-30) un krietni vairāk soda metienu (20/24 – 9/14). Raina Tomašicka guva 20 punktus (6 piespēles), Katrīna Ozola 17 (11 atl.), Enija Vīksne 10 (9 atl.).

Citās spēlēs: Latvija – Somija 63:79, Igaunija – Somija (2) 65:61, Latvija – Somija (2) 73:66, Igaunija – Somija 54:71, Somija –Somija (2) 88:56.

U18 puiši. Junioru turnīrā piedalījās  tikai trīs komandas. Latvijas vienībai sacensības beidzās jau otrdien pēc diviem zaudējumiem. Cīņā par pirmo vietu Čehijas izlases pārspēja Igauniju ar 84:80.

Citās spēlēs Latvija – Čehija 77:84, Latvija – Igaunija 62:87.