Vācijas pilsētā Frīzingā notikusi 2023. gada FIBA Eiropas jaunatnes čempionātu grupu izloze. Paredzētajiem 16 turnīriem U20, U18 un U16 grupās pieteikušās 129 vīriešu un 117 sieviešu komandas no 48 valstīm.
Komandas izlozes grozos tika sadalītas, ņemot vērā attiecīgajā vecuma grupā sasniegtos rezultātus pēdējos trijos gados.
Latvija četrās vecuma grupās – visos trijos sieviešu turnīros un U16 vīriešu čempionātā – būs pārstāvēta A divīzijā, bet U18 un U20 vīriešu komandas spēlēs B divīzijā.
A divīzijā pirmajā posmā komandas izspēlēs grupu turnīrus, pēc kuriem izspēlēs astotdaļfināla spēles (A1-B4, A2-B3, B1-A4, B2-A3, C1-D4, C2-D3, D1-C4, D2-C3).
B divīzijā grupas divas labākās komandas iekļūs ceturtdaļfinālā.
Eiropas sieviešu U18 čempionāts: Konja (Turcija), 1.-9. jūlijs
A grupa |
B grupa |
C grupa |
D grupa |
Lietuva |
Ungārija |
Latvija |
Čehija |
Portugāle |
Turcija |
Serbija |
Slovēnija |
Beļģija |
Polija |
Izraēla |
Somija |
Itālija |
Francija |
Spānija |
Vācija |
Eiropas vīriešu U20 čempionāts (B divīzija): Skopje (Ziemeļmaķedonija), 7.-16. jūlijs
A grupa |
B grupa |
C grupa |
D grupa |
Slovākija |
Luksemburga |
Kosova |
Albānija |
Bulgārija |
Lielbritānija |
Zviedrija |
Somija |
Čehija |
Portugāle |
Ukraina |
Latvija |
Ziemeļmaķedonija |
Ungārija |
Gruzija |
Nīderlande |
Īrija |
Austrija |
|
Šveice |
Eiropas vīriešu U18 čempionāts (B divīzija): Matusinju (Portugāle), 21.-30. jūlijs
A grupa |
B grupa |
C grupa |
D grupa |
Ziemeļmaķedonija |
Bosnija |
Igaunija |
Portugāle |
Austrija |
Gruzija |
Rumānija |
Bulgārija |
Islande |
Ungārija |
Ukraina |
Beļģija |
Lielbritānija |
Melnkalne |
Nīderlande |
Latvija |
Norvēģija |
Slovākija |
Īrija |
Šveice |
|
Albānija |
Kosova |
|
Eiropas sieviešu U20 čempionāts: Viļņa un Klaipēda (Lietuva), 29. jūlijs – 6. augusts
A grupa |
B grupa |
C grupa |
D grupa |
Portugāle |
Lietuva |
Zviedrija |
Latvija |
Izraēla |
Somija |
Melnkalne |
Turcija |
Serbija |
Francija |
Spānija |
Itālija |
Čehija |
Ungārija |
Polija |
Beļģija |
Eiropas vīriešu U16 čempionāts: Skopje (Ziemeļmaķedonija), 5.-13. augusts
A grupa |
B grupa |
C grupa |
D grupa |
Slovēnija |
Ziemeļmaķedonija |
Vācija |
Latvija |
Itālija |
Lietuva |
Izraēla |
Serbija |
Turcija |
Francija |
Spānija |
Grieķija |
Melnkalne |
Beļģija |
Somija |
Polija |
Eiropas sieviešu U16 čempionāts: Izmira (Turcija), 11.-19. augusts
A grupa |
B grupa |
C grupa |
D grupa |
Čehija |
Francija |
Itālija |
Spānija |
Latvija |
Ungārija |
Polija |
Beļģija |
Somija |
Turcija |
Horvātija |
Grieķija |
Portugāle |
Serbija |
Izraēla |
Slovēnija |