U20 sievietes: Eiropas čempionāta ievadā zaudējums Beļģijai, svētdien plkst.18 ar Itāliju

29.07.2023

Latvijas U20 sieviešu izlase (2003./2004. dzimšanas gads), sestdien, 29. jūlijā, Viļņā Eiropas U20 čempionāta A divīzijas turnīra pirmajā spēlē zaudēja Beļģijas komandai – 62:66 (18:16, 38:28, 47:46). Svētdien plkst.18 spēles ar Itālijas komandu, otrdien plkst.15:30 – ar Turcijas komandu. Astotdaļfinālā 2. augustā būs jācīnās ar kādu no C grupas komandām (Spānija, Polija, Melnkalne un Zviedrija).

Pirmajā puslaikā Latvijas komandai bija neliels pārsvars, kas īsi pirms lielā pārtraukuma tika palielināts līdz 38:28. Taču otrajā pusē pirmajās piecās minūtēs latvietes guva tikai vienu punktu un beļģietes izlīdzināja rezultātu un izredzes. Pēdējo reizi vadībā izdevās izrauties 32. minūtē (51:50). Pēc tam nācās iedzīt, 47 sekundes pirms pamatlaika beigām izdevās rezultātu izlīdzināt (60:60), bet galotni precīzāk nospēlēja pretinieces.

Visā spēlē vairāk kļūdu (22-14) un mazāks guvums ar tālmetieniem (4/11 – 7/16).

Raina Tomašicka guva 16 punktus, Luīze Sila 11, Vanesa Jasa 10.

C grupa: Zviedrija 1-0, Spānija 1-0, Melnkalne 0-1, Polija 0-1

Pirmajā posmā komandas izspēlēs grupu turnīrus, pēc kuriem izspēlēs astotdaļfināla spēles (A1-B4, A2-B3, B1-A4, B2-A3, C1-D4, C2-D3, D1-C4, D2-C3). Pirmais astoņnieks turpinās cīņu par medaļām, otrais sadalīs 9.-16. vietu.