U20 sievietes: uzvara pār Itāliju, otrdien plkst.15:30 ar Turciju

30.07.2023

Latvijas U20 sieviešu izlase (2003./2004. dzimšanas gads), svētdien, 30. jūlijā, Viļņā Eiropas U20 čempionāta A divīzijas turnīra otrajā spēlē pārspēja Itālijas komandu – 76:69 (22:19, 43:32, 63:51), izcīnot pirmo uzvaru turnīrā. Pēc 2 kārtām D grupā visām četrām komandām ir pa uzvarai un zaudējumam. Grupas turnīra pēdējā spēlē otrdien, 1. augustā, plkst.15:30 pretiniekos būs Turcijas komanda. Astotdaļfinālā 2. augustā būs jācīnās ar kādu no C grupas komandām (Spānija, Polija, Melnkalne un Zviedrija).

Latvijas komandas daudzveidīgos uzbrukumus itālietes pirmajās trijās ceturtdaļās spēja apturēt tikai ar noteikumu pārkāpumu palīdzību. Kopš 6. minūtes latvietes bija vadībā, un mača lielākajā daļā pārsvars svārstījās starp 10 un 15 punktiem. Tikai pēdējā ceturtdaļā itālietēm izdevās atjaunot intrigu, 36. minūtē samazinot Latvijas komandas pārsvaru līdz 69:66. Taču galotni auksatsinīgāk nospēlēja latvietes.

Mūsu komandai pārsvars cīņā pie groziem (44-33), precīzāki divpunktu metieni (21/38 – 21/48) un daudz vairāk soda metienu (31/42 – 15/22).

Vanesa Jasa guva 29 punktus, izdarīja 5 rezultatīvas piespēles un izcīnīja 5 bumbas, Luīze Sila 13 punktu un 11 atlēkušās bumbas, Katrīna Ozola 12+8 atl., Nikola Priede 10, Enija Vīksne 6 +8 atl. + 8 piespēles.

Latvijas U20 izlases galvenais treneris Aigars Nerips:

“Turpinās tendence, kas iezīmējās jau pārbaudes spēlēs – kad ievērojam pamatprincipus aizsardzībā un uzbrukumā, un klāt nāk spēlētāju iniciatīva, panākam vēlamo rezultātu. Kad improvizācijas gūst virsroku, uzvarai ar to nepietiek.

Spēlē ar Beļģiju uzbrukumiem pietrūka mērķtiecības, bija pārāk daudz ekstra piespēļu. Šodien pret Itālijas komandu pusātrā spēlē “atradām” gan punktus, gan pretinieču piezīmes. Itālietes mainīja aizsardzības sistēmas, tomēr iniciatīvu tikpat kā neatdevām. Nepatīkamākā neveiksme – Tomašickas savainojums, par kura nopietnību skaidrība būs mazliet vēlāk.

Ir patīkamas emocijas pēc uzvaras, bet viss svarīgākais vēl priekšā. Ar Turcijas komandu gaida asa fiziska cīņa.”

C grupa: Spānija 2-0, Zviedrija 1-1, Polija 1-1, Melnkalne 0-2

Pirmajā posmā komandas izspēlēs grupu turnīrus, pēc kuriem izspēlēs astotdaļfināla spēles (A1-B4, A2-B3, B1-A4, B2-A3, C1-D4, C2-D3, D1-C4, D2-C3). Pirmais astoņnieks turpinās cīņu par medaļām, otrais sadalīs 9.-16. vietu.