U20 sievietes: uzvara astotdaļfinālā, piektdien plkst.18 Viļņā ceturtdaļfinālā ar Itāliju

10.07.2024

Latvijas U20 sieviešu izlase (2004./2005. dzimšanas gads), trešdien,10. jūlijā, Klaipēdā Eiropas U20 čempionāta A divīzijas turnīra astotdaļfinālā pārspēja Portugāles komandu – 54:51 (13:13, 32:22, 47:35). Latvijas komandai čempionāts turpināsies  Viļņā, kur notiks cīņas par 1.-8. vietu. Piektdien, 12. jūlijā, ceturtdaļfinālā spēle ar Itālijas vienību.

Spēles ievadā latvietēm  problēmas sagādāja Portugāles izlases agresīvā aizsardzība, tāpēc pirmās nelielu pārsvaru ieguva pretinieces (4:9). Rezultātu drīz izdevās izlīdzināt, tomēr lūzums spēles gaitā notika tikai otrās ceturtdaļas otrajā pusē, kad no 17:20 izdevās panākt 32:22. Aizsardzībā izdevās noslēgt pieejas savam grozam, bet pusi no komandas punktiem pirmajā puslaikā bija guvusi Raina Tomašicka.

Pēc lielā pārtraukuma portugālietes atjaunoja intrigu (36:32), tomēr šķita, ka  Latvijas komandas kolektīvā aizsardzība un Tomašickas talants uzbrukumā to atrisinājušas, panākot 30. minūtē 47:33. Bet – pēdējās desmit minūtēs Latvijas komandas lēnais uzbrukums iestrēga un nepilnas divas minūtes pirms beigām priekšā jau bija sāncenses – 49:51. Glābiņu sagādāja Franciskas Treilihas precīzais tālmetiens un kolektīvās pūles aizsardzībā.

Rainai Tomašickai 27 punkti, Enijai Vīksnei 11 (8 atl.).

Latvijas komandai uzvara cīņā par atlēkušajām bumbām (47-37) un precīzāki tālmetieni (5/14 – 4/22), taču ļoti daudz kļūdu (20-10).

Latvijas U20 izlases galvenais treneris Aigars Nerips:

“Astotdaļfinālā spēles kvalitāti ietekmēja lielā spriedze. Gan pārbaudes spēlēs, gan pirmajos mačos čempionātā samērā labi tikām galā ar spiedienu uz bumbas turētājām, bet mačā ar Portugāli tas sagādāja problēmas, tāpēc uzbrukumā nebija stabilitātes,  Labi, ka aizsardzība turējās, maz ielaidām un beigās izcīnījām svarīgu uzvaru.

Itālijas komanda savu uzvaru pār Serbijas izlasi izcīnīja vieglāk – sākumā panāca lielu pārsvaru, un to noturēja. Vispār šī komanda spēlē cenšas spēlēt ātri un viegli. Ir līderes ar pieredzi pieaugušo izlasē, kuras gūst lielu daļu punktu, bet kopumā ir laba komandas spēle. Pretinieces te uzvarējušas visos četros mačos, tāpēc uzskatāmas par favorītēm. Uz mums spiediens būs mazāks, kvalitātei jābūt labākai, nekā bija astotdaļfinālā.”

Spēļu tiešraidēm var sekot šeit.

Eiropas U20 čempionāts, sievietes

Astotdaļfinālā (10. jūlijā): Francija – Melnkalne 81:46, Turcija – Izraēla 88:76, Zviedrija – Slovēnija 54:62, Vācija – Somija 90:60, Latvija – Portugāle 54:51, Itālija – Serbija 91:63, Spānija – Lietuva 76:40, Ungārija – Polija 63:66.

Ceturtdaļfinālā (12. jūlijā): Francija – Turcija, Slovēnija – Vācija, Latvija – Itālija, Spānija – Polija

A grupa LAT FRA SLO LTU U-Z Grozi V
Latvija xxx 57:79 66:60 72:65 2-1 -9 2
Francija 79:57 xxx 70:49 85:53 3-0 +75 1
Slovēnija 60:66 49:70 xxx 80:58 1-2 -5 3
Lietuva 65:72 53:85 58:80 xxx 0-3 -61 4

B grupa. Portugāle – Zviedrija 57:58, Spānija – Melnkalne 84:19, Zviedrija – Spānija 43:100, Melnkalne – Portugāle 42:61, Melnkalne – Zviedrija 51:59, Portugāle – Spānija 34:94. Situācija tabulā: Spānija 3-0, Zviedrija 2-1, Portugāle 1-2, Melnkalne 0-3.

C grupa. Itālija – Turcija 74:50, Polija – Somija 64:53, Turcija – Polija 73:52, Somija – Itālija 49:83, Turija – Somija 62:57, Polija – Itālija 61:71. Situācija tabulā: Itālija 3-0, Turcija 2-1, Polija 1-2, Somija 0-3

D grupa. Ungārija – Izraēla 78:77, Serbija – Vācija 63:83, Vācija – Ungārija 74:53, Izraēla – Serbija 73:63, Vācija – Izraēla 67:43, Ungārija – Serbija 81:66. Situācija tabulā: Vācija 3-0, Ungārija 2-1, Izraēla 1-2, Serbija 0-3.