U20 sievietes: astotdaļfinālā uzvara par Zviedriju; piektdien 20:30 ceturtdaļfinālā ar Portugāli

02.08.2023

Latvijas U20 sieviešu izlase (2003./2004. dzimšanas gads), trešdien, 2. augustā, Viļņā Eiropas U20 čempionāta A divīzijas grupas turnīra astotdaļfinālā pārspēja Zviedrijas komandu – 81:72 (21:13, 43:36, 65:53), iegūstot tiesības turpināt cīņu par medaļām. Piektdien plkst.20:30 Klaipēdā ceturtdaļfinālā būs jācīnās ar Portugāles U20 izlasi, kas ar 70:68 pārspēja Ungārijas komandu.

Latvijas komanda astotdaļfināla spēli sāka ātrāk un precīzāk, piecās minūtēs sakrājot 17:6 pārsvaru. Turpinājumā zviedrietes spēli izlīdzināja, un līdz pirmā puslaika beigām Latvijas komandas pārsvars svārstījās starp 5 un 9 punktiem.

Rezultatīvs izrāviens trešās ceturtdaļas sākumā pieaudzēja pārsvaru līdz 56:40 (25. minūtē), bet desmit minūtes vēlāk no tā bija palicis tikai 68:64. Iestigušo uzbrukumu iekustināja Martas Leimanes tālmetiens un pēdējās minūtēs zviedrietes jau tika turētas nelielā, tomēr drošā attālumā.

Visā spēlē Latvijas komandai labāka metienu precizitāte no spēles (2p. 23/47 – 16/49, 3p. 6/15 – 9/25) un neliels pārsvars cīņā pie groziem (44-41), taču pie savējā zviedrietēm tika ļauts izcīnīt 19 bumbas un soda metienu precizitāte varēja būt labāka (17/25 – 13/16).

Luīze Sila guva 23 punktus, izcīnīja 11 bumbas un izdarīja 6 rezultatīvas piespēles, Vanesa Jasa 17, Marta Leimane 14, Nikola Priede 10+12 atl.

Ceturtdaļfinālā gaida tikšanās ar Portugāles izlasi. Šo gadugājumu komandu FIBA Challenger turnīrā pandēmijas laikā 2021. gadā Rīgā savstarpējā spēlē latvietes uzvarēja ar 56:48, bet, trijām komandām finišējot ar vienādu uzvaru skaitu, noslēguma tabulā portugālietes ierindojās 1. vietā. Savukārt pērn U20 čempionātā grupoas turnīrā latvietes kapitulēja ar 45:74 (mūsu komandas iet\rindā ir septiņas tās spēles dalībnieces).

Latvijas U20 izlases galvenais treneris Aigars Nerips:

“Vakar ar Turciju bija smagnēja cīņa, šodien tāds skrien un met basketbols.

Zviedrijas komandas ceturtā vieta grupā bija mazliet maldinoša. Zviedrietes bija uzvarējušas Polijas komandu un labi turējās arī pret spānietēm. Prot gan trāpīt no tālienes, gan labi spēlēt viens pret vienu. Bija situācijas, kurās nenostrādājām līdz galam, tāpēc pretinieces reizēm pārņēma iniciatīvu un pietuvojās. Tomēr kopumā aizsardzībā savu paveicām.

Patīkami, ka katrā spēlē piesakās kāda veiksminiece uzbrukumā. Šodien tāda bija Luīze Sila, kuras punkti ļoti noderēja, kad pretinieču aizsardzība ierobežoja Vanesu (Jasu) un Eniju (Vīksni). Tāpat kā Līvas Liniņas veiksmīgā iesaistīšanās.

Gatavosimies spēlei ar Portugāli. Pērn U20 čempionātā pret ātrajām un neatlaidīgajām portugālietēm bijusi viena no neveiksmīgākajām spēlēm. Pārceļosim uz Klaipēdu un gatavosimies.”

Eiropas U20 čempionāts, sievietes: Viļņa un Klaipēda, 29. jūlijs – 6. augusts

Astotdaļfinālā (2. augustā): Serbija – Lietuva 86:46, Polija – Turcija 63:70, Ungārija – Portugāle 68:70, Latvija – Zviedrija 81:72, Izraēla – Somija 63:53, Spānija – Beļģija 77:62, Francija – Čehija 100:69, Itālija – Melnkalne 79:64

Ceturtdaļfinālā (4. augustā): Serbija – Turcija, Portugāle – Latvija, Izraēla – Spānija , Francija – Itālija