U20 sievietes: Eiropas čempionātā nepatīkams zaudējums Portugālei

14.09.2022

Latvijas U20 sieviešu izlase (2002. dzimšanas gads un jaunākas), sestdien, 9. jūlijā, Ungārijas pilsētā Šopronā Eiropas U20 čempionāta A divīzijas turnīra otrajā spēlē zaudēja Portugāles komandai – 45:74 (14:24, 30:45, 41:51 ). Pēc divām kārtām bilance 1-1. Svētdien plkst.16:45 D grupas pēdējā spēlē pretinieces būs Īrijas basketbolistes. Otrdien astotdaļfinālā būs jāspēlē ar kādu no C grupas komandām (Spānija, Polija, Lietuva, Bulgārija). Spēļu tiešraidēm var sekot https://www.fiba.basketball/europe/u20women/2022

Cīņā ar Portugāles komandu, kurā bija vairākas pērnā FIBA U18 Challenger Rīgas grupas uzvarētājas, latvietes zaudēja cīņā pie groziem (32-38), biežāk kļūdījās (19-12) un slikti uzbruka no spēles (2p. 9/27 – 20/37, 3p. 5/24 – 10/27).

Pirms ceturtās ceturtdaļas vēl bija nelielas izredzes atjaunot intrigu (41:51), taču neveiksmīgi aizvadītās pirmās minūtes galīgi izšķīra spēles iznākumu pretinieču labā.

Uzvarētājām Ana Bareto guva 25 punktus, Latvijai Marta Leimane – 15.

Latvijas U20 izlases galvenais treneris Matīss Rožlapa:

“Slikta, pat katastrofāli slikta spēle.

Mums bija pārsvars augumos, pretiniecēm – ātrumā un veiklībā. Izrādījās, ka modernajā basketbolā portugāliešu trumpji ir stiprāki. It kā zinājām, kas mūs sagaida, bet nekas neizdevās ne aizsardzībā, ne uzbrukumā. Pretinieces bija ne tikai ātrākas – arī agresīvākas, pārliecinātākas, mērķtiecīgākas. Līderei ļāvām iemest 25 punktus.

Trešajā ceturtdaļā kaut kas sāka izdoties, mazliet samazinājām rezultāta starpību, bet īsajā pārtraukumā pazuda agresivitāte un ļāvām pretiniecēm pilnībā saimniekot laukumā.

Attaisnojumu nav, bet turnīrs turpinās – gatavosimies spēlei ar Īriju, kas pirmajā mačā Portugālei izrādīja pat cienīgāku pretestību, nekā šodien mēs.”

10. jūlijā: 14:30 Serbija – Portugāle, 16:45 Latvija – Īrija

A grupa: Ungārija – Čehija 50:63, Francija – Nīderlande 72:49, Nīderlande – Ungārija 40:81, Čehija – Francija 59:54, Francija – Ungārija, Čehija – Nīderlande. Pēc 2. kārtām: Čehija 2-0, Francija 1-1, Ungārija 1-1, Nīderlande 0-2

B grupa: Itālija – Zviedrija 62:47, Beļģija – Somija 60:67, Zviedrija – Beļģija 81:61, Somija – Itālija 38:67, Somija – Zviedrija, Itālija – Beļģija. Pēc 2. kārtām: Itālija 2-0, Somija 1-1, Zviedrija 1-1, Beļģija 0-2

C grupa: Spānija – Lietuva 80:40, Polija – Bulgārija 90:75, Lietuva – Polija 34:66, Bulgārija – Spānija 27:98, Spānija – Polija, Bulgārija Lietuva. Pēc 2. kārtām: Spānija 2-0, Polija 2-0, Lietuva 0-2, Bulgārija 0-2

Astotdaļfinālā (12. jūlijā): Itālija – Nīderlande, D2 – C3, Čehija – Beļģija, C2 – D3, A2 – B3, C1 – D4, B2 – A3, D1 – C4.