Visi jaunumi

U20 sievietes: Eiropas čempionāta startā +1 pret Serbiju

14.09.2022

Dalīties:

Latvijas U20 sieviešu izlase (2002. dzimšanas gads un jaunākas), piektdien, 8. jūlijā, Ungārijas pilsētā Šopronā Eiropas U20 čempionāta A divīzijas turnīra pirmajā spēlē pārspēja Serbijas izlasi – 65:64 (17:19, 33:37, 53:51). D grupā vēl jāspēlē ar Portugāles (9. jūlijā plkst.14) un Īrijas (10. jūlijā plkst.16:45) komandām. Spēļu tiešraidēm var sekot https://www.fiba.basketball/europe/u20women/2022

Latvijas un Serbijas U20 izlases aizvadīja aizraujošu cīņu visu 40 minūšu garumā, pārmaiņus izvirzoties vadībā. Latvijas komandai neizdevās aizbēgt tālāk par +4, serbietēm pirmā puslaika izskaņā īsu brīdi bija +6 (31:37). 200 sekundes pirms beigām rezultāts bija 61:64, bet pēdējos punktus spēlē guva Elizabete Bulāne, ar trīspuntnieku un vienu precīzu soda metienu panākot +1, ko aizsardzībā izdevās nosargāt.

Latvietes zaudēja cīņā pie groziem (37-45), biežāk kļūdījās (20-14) un slikti meta sodus (7/17 – 10/15), toties precīzāk uzbruka no spēles (2p. 20/34 – 21/49, 3p.6/19 – 4/25).

Marta Leimane guva 15 punktus, Elizabete Bulāne 14.

Latvijas U20 izlases galvenais treneris Matīss Rožlapa:

“Pretinieču paredzamai agresivitātei spēles sākumā bijām gatavi teorētiski, bet reālajā dzīvē tomēr pagāja zināms laiks, līdz spējām adaptēties. Īpaši tas attiecās uz cīņu par atlēcošajām bumbām. Pirmajā puslaikā serbietes pie mūsu groza tās izcīnīja 13 reižu, gūstot punktus ar atkārtotiem metieniem un arī bremzējot mūsu pārejas uzbrukumā.

Pārtraukums noderēja. Otrajā puslaikā pie sava groza atdevām tikai četras bumbas, līdz ar to varējām uzskriet un, kaut arī bija kļūdas, tomēr spēles kvalitāte uzlabojās. Pēc gūtajiem punktiem parādījās iespējas aktīvāk darboties aizsardzībā jau Serbijas laukuma pusē, bremzējot pretinieces. Nepieļāvām tik daudz garāmgājienu un beigās tieši ar labu aizsardzību noturējām uzvaru.

Noteikti varam spēlēt labāk – visos spēles elementos, ieskaitot soda metienus. Gatavosimies Portugālei”.

Pirmajā posmā komandas aizvadīs pa trim spēlēm grupas turnīrā, noskaidrojot komandu reitingu. Pēc tam sāksies izslēgšanas spēles: astotdaļfināls (D grupas komandas tiksies ar C grupas vienībām: Spāniju, Lietuvu, Poliju vai Bulgāriju), ceturtdaļfināls par 1.-8. un 9.-16.vietu, pusfināli un finālspēles. Trīs pēdējo vietu ieguvējas zaudēs vietu A divīzijā.

10. jūlijā: 14:30 Serbija – Portugāle, 16:45 Latvija – Īrija

A grupa: Ungārija – Čehija 50:63, Francija – Nīderlande 72:49, Nīderlande – Ungārija, Čehija – Francija

B grupa: Itālija – Zviedrija 62:47, Beļģija – Somija 60:67, Zviedrija – Beļģija, Somija – Itālija

C grupa: Spānija – Lietuva 80:40, Polija – Bulgārija 90:75, Lietuva – Polija, Bulgārija, Spānija